Postup montáže 

Bazén Desjoyaux to je železobetonová monolitická konstrukce formou ztraceného bednění, kdy stěny i dno bazénu jsou betonovány v jeden den pro zajištění dlouhodobé stability. Filtrace je tvořena blokem se speciálními filtry, který odbourává veškeré rozvody vody kolem bazénu a stejně tak nepotřebuje žádnou filtrační šachtu. Tím odbourává jedny z nejproblematičtějších míst pro únik vody do budoucna.

Montáž ztrac. bednění

Do připravené jámy pro bazén jejíž výkop se provádí ručně nebo strojně dle možností přístupu, se montuje oboustranné ztracené bednění z polypropylenu. DŮLEŽITÉ JE SI POVŠIMNOUT, ŽE V JÁMĚ/BAZÉNU NENÍ V TÉTO FÁZY ŽÁDNÝ BETON.

Fixace bednění

Ztracené bednění je podezdíváno podpůrnými bloky v místech spojů této konstrukce. Poté je fixováno zpěrami pro dobrou stabilitu při montáži. Tyto zpěry se po betonáži a zrání betonu minimálně 3 týdny mohou odstranit.

Armování bazénu

Ztracené bednění proarmuje v horním věnci, v jednotlivých žebrech tzv. třmínky a na dně bazénu sítí. Veškerá armatura je mezi sebou provázána. Siť na dně bazénu je podložena pro odchýlení od štěrkového podkladu při betonáži.

Betonáž skeletu

 Betonáž bazénu je prováděna vždy v jeden den tzn. beton se nalije do horního věnce, žeber, spodního věnce a dna bazénu čímž se beton kompletně propojí a nevzniká žádná diletační spára na styku stěny a dna. 

Obsyp a příprava

PRO BETONÁŽ BAZÉNU VŽDY POUŽÍVÁME BETON Z MIXU PŘÍPADNĚ S POUŽITÍM BETONPUMPY. NIKDY NE ZAVLHLOU SMĚS Z DŮVODU KVALITY KONSTRUKCE. Obsyp je možný cca tři týdny po betonáži a to bez nutnosti bazén napouštět.

Obrubí kameny

Obrubní kameny jsou standardní součástí každéh našeho bazénu. A to ze dvou důvodů, estetického afunkčního. Mají zaoblené hrany, nekloužou a jsou předsazny 2,5cm nad hldinu vodyčímž tvoří vlnolam - voda nešplouchá z bazénu.

Kontaktujte nás

HaK Kladno s.r.o.

Milady Horákové 2786
Kladno
Telefon: +420 731 889 812

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Montáž lineru

Statiku bazénu máme vyřešenu jak železobetonový monolit. Izolaci proti úniku vody z bazénu a jeho estetiku řešíme linerem. Vakem, který je svařován přímo ve fabrice a myho zavěsíme do připraveného profilu na horní hraně bednění.

Montáž filtrace 

Filtrační jednotka Desjoyaux je buď zabudována jako součást konstrukce nebo je na něj nasazena jako multifunkční skokanský blok. Žádné rozvody vody kolem bazénu a skvělé zachycení nečistot jsou jejími hlavními přednostmi.

Hotový bazén

Bazén je dokočen cca po 5-7 týdnech po výkopu. Velkou část této doby vezme zrání betonu, ale to se týká skoro všech bazénů a není možno ho obejít, jen s vědomím ztráty kvality. Voda je přečištěna kvalitní filtrací a nic nebrání koupání.

Pokud si nás přejete kontaktovat, prosím vyplňte níže uvedený formulář. Děkujeme.

Vyplňte prosím Vaše jméno a příjmení

Vyplňte prosím Vaši adresu

Vyplňte prosím Váš telefon

Vyplňte prosím Váš e-mail
Malý popisek